ARA
 
2019
PROJELERJURİ
2018
JURİÖDÜLLERPROJELERÖDÜL KAZANANLARARCHIPRIX-TR 2018 JÜRİ TUTANAĞI
2017
FOTOĞRAFLARARCHIPRIX-TR 2017 TUTANAĞIJURİÖDÜLLERPROJELERÖDÜL KAZANANLAR
2016
FOTOĞRAFLARARCHIPRIX-TR 2016 TUTANAĞIPROJELERÖDÜL KAZANANLARÖDÜLLERJURİ
2015
JURİÖDÜLLERÖDÜL KAZANANLARPROJELERFOTOĞRAFLARÖDÜL TÖRENİ VİDEOLARIARCHIPRIX-TR 2015 TUTANAĞIJÜRİ RÖPORTAJLARI
2014
FOTOĞRAFLARPROJELERARCHIPRIX-TR 2014 TUTANAĞIÖDÜL KAZANANLARÖDÜLLERJURİ
2013
JURİÖDÜLLERÖDÜL KAZANANLARPROJELERFOTOĞRAFLAR
2012
JURİÖDÜLLERÖDÜL KAZANANLARPROJELERFOTOĞRAFLAR
2011
JURİÖDÜLLERÖDÜL KAZANANLARPROJELERFOTOĞRAFLARJURİ RÖPORTAJLARI
2010
JURİÖDÜLLERÖDÜL KAZANANLARPROJELERFOTOĞRAFLAR
2009
JURİÖDÜLLERÖDÜL KAZANANLARPROJELERFOTOĞRAFLAR
2008
JURİÖDÜLLERÖDÜL KAZANANLARPROJELER
2007
JURİÖDÜLLERÖDÜL KAZANANLARPROJELER
2006
JURİÖDÜLLERÖDÜL KAZANANLARPROJELER
2005
ÖDÜLLERJURİÖDÜL KAZANANLARPROJELER
2004
JURİÖDÜLLERÖDÜL KAZANANLARPROJELER





2017 - 2018 Akademik Yılı Katılan Projeler

1 Kerem Mert ARSLAN İstanbul/Şile Belediye Binası Tasarımı ve Üsküdar Caddesi Çevre Düzenleme-Yenileme Projesi IŞIK ÜNİVERSİTESİ
3 Işıl Esen Gazimagusa / KKTC Mix - Use Project ATILIM ÜNİVERSİTESİ
4 ERDEM ÇINKIL CEYHAN-TATARLI'DA SÜRDÜRÜLEBİLİR YAŞAM MERKEZİ ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ
5 Damla Erkoç An Experiment on Algorithmic Structure: Revolarization of Memory Gap with the New Composition of Urban Catalists ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
6 SİBEL ÖZDEN TIME AND SPACE MUSEUM BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ
7 melike aydemir Uluslararası İş ve Finans Merkezi BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ
8 İlayda Yalçın Uluslararası İş ve Finans Merkezi BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ
9 İbrahim Can Demirtaş Re-union of the Zonguldak ESK. OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ
11 Salih Ege Savcı Grain Palace-A Monument to Food ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
12 Dersu Deger HACKING KIEV ( Mansiyon ) ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
13 Kürşat Dinç The Grain Palace | Interpretting line between past & present ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
14 Busra Oner Imaginarium ( Jüri Teşvik Ödülü ) ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
15 Amr Mardini Historical Maritime Ships Museum BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ
16 EMRE KARAKURAN ŞİLE ‘YENİ’ BELEDİYE BİNASI VE ÜSKÜDAR CADDESİ DÜZENLEMESİ IŞIK ÜNİVERSİTESİ
17 Berat ÖZBEY Asklepiondan Hastaneye.. ERCİYES ÜNİVERSİTESİ
18 Melike Nur Şahin Urban Tribune İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ
19 Yusuf Furkan KAYA THE SQUARE İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ
20 YUSUF ERKAN KAYSERİ GÖRSEL SANATLAR MERKEZİ NUH NACİ YAZGAN ÜNİVERSİTESİ
21 Mert Doğaray BAĞLAÇ TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ
22 Arda Ertan Yıldız Autonomous Matrix ( 3. Ödül ) ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
23 Zahide Merve Bozdemir NEBU-Nükleer Enerjiye Başkaldırı Üssü İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ
24 NURDAN ÇAĞLA ÇAMAŞ KÜÇÜKÇEKMECE OSMANLI KİBRİT FABRİKASI RENOVASYONU-ÇÖMLEKÇİLİK KÖYÜ İST. AREL ÜNİVERSİTESİ
25 simgecan çetinkaya Anıt Kavşağında Canlandırma Projesi ATILIM ÜNİVERSİTESİ
26 alşen buse aydın mimarlık ve tasarım fakültesi ULUSLARARASI KIBRIS ÜNİVERSİTESİ (K.K.T.C)
27 Aslıhan Yumurtacı Şehirden yansıyan dokunuşlar ile Üsküdar'da Kültür ve Sanat Merkezi İST. TİCARET ÜNİVERSİTESİ
28 Merve Karadağ İtfaiye Akademisi KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ
29 Zahide Betül Şengül İtfaiye Akademisi KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ
30 Hakan Akbulut Mediator-Urla MEF ÜNİVERSİTESİ
31 Gamze Nur/ Zeynep Ulusoy/ Mumcuoğlu ŞEKER FABRİKASINDA MÜZİK KAMPÜSÜ TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ
32 Kerim Yüksek Paylaşımlı Çalışma(co-working) DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ
33 Özlem Delikanlı Zumbara DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ
34 DAMLA ÇAKO FİKİR MEKAN DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ
35 Burcu-Elif Berber-Özkaya Institute of Kaş İST. BİLGİ ÜNİVERSİTESİ
36 Hilal Şen ELİF DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ
37 Ufuk Temür The Feelformance YAŞAR ÜNİVERSİTESİ
38 Merve Yıldırım İstanbul Fire and Safety Academy KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ
39 BİŞENK ALTÜRK Mimarlık ve Tasarım Okulu ULUSLARARASI KIBRIS ÜNİVERSİTESİ (K.K.T.C)
40 Fatma UYSAL fACULTY of FINE ARTS ULUSLARARASI KIBRIS ÜNİVERSİTESİ (K.K.T.C)
41 Buse Bilgiç Beylikdüzü'nde Kent Meydanı ve Gösteri Merkezi Tasarımı İST. KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ
42 BÜŞRA GİZEM YILMAZ SEYİR-ETMEK YOLDA OLMAK İST. KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ
43 Nurdanur Bilgin Sinop Kültür ve Medya Merkezi ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ
44 Merve, Emine Hilal, Büşra, Göksu Elhakan, Arslan, Demircan, Özcan AQUARIUM ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ
45 yusuf ertaş müzik fabrikası TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ
46 Hüseyin Okan Karademir Mimarlık Fakültesi ULUSLARARASI KIBRIS ÜNİVERSİTESİ (K.K.T.C)
47 Seray Uluderya Neos Tymvos İZM. EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ
48 ZEYNEP ASENA KAYA GAZİMAĞUSA-ANIT KAVŞAĞINDA CANLANDIRMA PROJESİ ATILIM ÜNİVERSİTESİ
49 ASUDE YOKUŞ KONAK' TA PAYLAŞIMLI ÇALIŞMA OFİSİ DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ
50 Nisa Kömürcü Unshackled _ Housing Architecture:Spatial Trilogies in Moscow, A field of innovation in architecture, accommodation and public space. İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
51 Begüm Aksu the rhythm vol.6 TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ
52 HANDENUR AKSU süperpoze / ekspoze DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ
53 DİLARA EDEMEN URBAN INTEGRAL ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ
54 ilayda çalışgan BEYLIKDUZU MUNICIPALITY İST. KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ
55 Burak Ertuğrul, Damla, Gizem, Halit Cem Güney, Karıştıranlıoğulları, Akın, Özkan STITCH İST. BİLGİ ÜNİVERSİTESİ
56 Tuğçe Selin Türk Diversity MEF ÜNİVERSİTESİ
57 Pakize İrem Ercan hacktopia DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ
58 UMUT / MELİS / İNCİ KAMIŞLI / KILINÇOĞLU / DEMİR SPORTS CENTER ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ
60 Beste Şimşek MİMARLIK OKULU BİLKENT ÜNİVERSİTESİ
61 Gokhan Yarar Nineteenth Century museum in İstanbul ( Mansiyon ) TED ÜNİVERSİTESİ
62 Furkan-Alper-Beyza Hatipoğlu-Soytürk-Kahya Contemporary Art Centre ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ
63 ASLIHAN ÖZEN The Park for Interdisciplinary Performative Arts YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
64 Irmak Fermen Interface/ biomedical labs & clinic İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
65 Büşra Höçük Kent Kimliğinin Arkeolojisi- Eskişehir Fabrikalar Bölgesi ANADOLU ÜNİVERSİTESİ
66 mehmet çimener KAPLICA TERMAL TESİS VE KENTSEL REKREASYON ALANI GEBZE TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
67 Ervanur ÜLKÜ endüstri yolu TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ
68 Melis Özkaya Surface Garden MEF ÜNİVERSİTESİ
69 İrem, Büşra Kahyaoğlu, Öztürk Extreme Sports Area ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ
70 Büşra, Mustafa, Ahmet Karadeniz, Akkoç, Navruz UP RECFLECTION ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ
71 Muhammed Yunus TOPRAK Homelesstown KARABÜK ÜNİVERSİTESİ
72 BİLGE ÖZDEMİR KARATAŞ TARIMSAL ARAŞTIRMA MERKEZİ ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ
73 SİNEM DALGIÇ MİMARİ MEDİTASYON GEBZE TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
75 VERDA AYSE SEZGİN TAKASKÖY İST. BİLGİ ÜNİVERSİTESİ
76 Duygu Damla Ayhan Reversing Urban Life İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ
77 Büşra Balaban İstanbul Natural History Museum İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
78 Ahmet Bender Uğurli Moscovium"er" İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
79 Berkayhan SOYBORA Kent Kimliğinin Arkeolojisi yada Doğaya Terkedilişin Hikayesi ANADOLU ÜNİVERSİTESİ
80 Merve Acar İzmir Basmane/Uluslararası İş ve Finans Merkezi BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ
81 Ömer Faruk Ağırsoy Living with the Infrastructure | Bologna Center of Architecture ( 1. Ödül ) ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
82 EDA KEMAHLIOĞLU MÜŞTEREK MUTFAK DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ
83 Barış Erdinçer An Urban Threshold and Fractal in Urban Pattern ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ
84 Nurettin ŞATIR Time Tunnel ( 2. Ödül ) YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
85 Süreyya DÜZGÜN Paylaşımlı Ofis(Co-working) DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ
86 İpek Erol Between 2 Lines 3 Masters ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
87 Şeyda Ulusal project -phyte İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
88 Ayşe Nihan Dağoğlu Ribbonize TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ
89 Mustafa Tarık Şengüleç Geçici Kalıcılık - Yenikapı'da Karşılaşmalar [ Kentsel Eşik: Göç + Geçicilik + Bütünleşme + İşbirliği ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ
90 Asena Hatice Yıldırım Tepebağ Höyüğü Odaklı Kültür ve Turizm Merkezi ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ
91 Ahmet POLAT Biotechnology Research Institute in SEKA Campus, Silifke MERSİN ÜNİVERSİTESİ
92 Deniz Taşkın COLLECTIVE MEMORY WALLS İZM. EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ
93 Yusra Ekin Ses Koridoru TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ
94 Ahmet Can Karakadılar Green Carpet ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
95 Oya Yeşim Armağan TIE - IN | housing architecture: celebrating diverse interconnections on street İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
96 Seda Çetiner Co-working çalışma alanı DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ
97 Büşra Balçık MEETING BY ART İST. KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ
98 Gizem Mersin RE-MODULAR SOCIAL HOUSING - Mass Housing Evolution İZM. EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ
99 IŞINSU AĞCA KATMANLAŞMA TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ
100 RUMEYSA SAVRUK Dereköy Gümrük Kapısı YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
101 MERVE YÜKSEL Hidroponik Araştırma Bahçesi BİLKENT ÜNİVERSİTESİ
102 Tarik Aido The Museum of Linguistics & Communication. BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ
103 Bakhodur Ergashev MIXED-USE DEVELOPMENT ULUSLARARASI KIBRIS ÜNİVERSİTESİ (K.K.T.C)
104 FURGAN SEFA ÇALIŞKAN MİMARLIK FAKÜLTESİ ULUSLARARASI KIBRIS ÜNİVERSİTESİ (K.K.T.C)
105 Mustafa SABIRLI Multi-Faith Community Centre İZM. EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ
106 Özgü Özcan The Nineteenth Century Museum of Istanbul: Human, Machine, Motion TED ÜNİVERSİTESİ
107 Bengüsu Döngül Ankara Etimesgut Şeker Fabrikasında Müzik Okulu TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ
108 Onur Güngörmüş Resistance Line İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ
109 imam bilal ahmet TOPRAK KENTBAZHANE GAZİ ÜNİVERSİTESİ
111 batuhan çelebi Müziğin halleri TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ
112 Yeşim Kaya Akışta Kalmak - Kentsel Mekan Tasarımı / Antalya ANTALYA BİLİM ÜNİVERSİTESİ
114 serkan ateş supructure İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
115 Özlem Satı Kurtcu MüzeKampüs TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ
116 Cansu TÜRK Student Hub / Adap[GECERSIZ] Space Emsalsiz TED ÜNİVERSİTESİ
117 Ayşenur Şekerci Multi Layered City Square YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
118 Ebrar Baytemir Küçükçekmece Osmanlı Kibritleri Fabrikası Ve Çevresi Renovasyon Projesi -Tasarım Fakültesi İST. AREL ÜNİVERSİTESİ
119 Merve Pehlivan The Beekeeper İZM. EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ
120 ÖZGE KUTUN KOVUK GAZİ ÜNİVERSİTESİ
121 Feyza Sayman An Urban Threshold / Kensel Eşik ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ
122 SENA MİRAY KARAKAŞ PLUG-IN MALTEPE ÜNİVERSİTESİ
123 ENVER KANDEMİR KADIKÖY FİKİRTEPE'DE KENT MÜZESİ YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
124 Aybüke ERGÜ Kentli odaklı tarım enstitüsü ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ
125 ÖZGÜR KAYA EYE[THE FACEDOWN MECHANISM] ( Jüri Teşvik Ödülü ) İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ
126 Damla Nur Erdoğan Basmane Community and Crisis Management Center İZM. EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ
127 ÖMER FARUK KIRKIZ İTFAİYE İSTASYONU VE AKADEMİ BİNASI KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ
128 Alperen Alan Körfez University Art&Design Campus İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
129 Gözde Delice NICMIS TED ÜNİVERSİTESİ
130 Yeliz Demirhan Heterotopik Haneler GAZİ ÜNİVERSİTESİ
131 VAHİT TÜRÜT REEF SAN FRANCISCO 'Evsizler İçin Sürdürülebilir Yaşam Merkezi' KARABÜK ÜNİVERSİTESİ
132 İlayda Özkaya 19th Century Museum in Pera TED ÜNİVERSİTESİ
133 Tuğçe Arı Kronopolis YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
134 Candan Budak FARMING & COMMUNITY CENTER BİLKENT ÜNİVERSİTESİ
135 SELCEN TEKELİ The International Rhythm BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ
136 Serim Aygen Kiştin Kent Uzantıları - Antalya Karaalioğlu Parkı Kentsel Mekan Tasarımı ANTALYA BİLİM ÜNİVERSİTESİ
137 Yağmur Kınacı Centre of Urban Continuities YAŞAR ÜNİVERSİTESİ
138 ŞİMAL AVCI SANAT BACALARI YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
139 Günsü Dilara DEMİRTAŞ BİLKENT TRANSPORTATION HUB BİLKENT ÜNİVERSİTESİ
140 Burak Şendur Beylikdüzü Public Center İST. KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ
141 Halime Kızıl Biomedical Research Center BİLKENT ÜNİVERSİTESİ
142 Nurcan Can Interaction Nodes İZM. EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ
143 Ece Begum Kokudal Bio-çeşitlilik ve ekosistem araştırma ve yenileme merkezi BİLKENT ÜNİVERSİTESİ
144 FATİH ŞİŞİK COLLECTIVE FABLAB DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ
145 Berfin Öztavlı ‘The Passage’ : Renovation & Restoration Center İZM. EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ
146 İpek Özçamur BEYLIKDUZU CITY HALL& MEETING PLATEAU/Vadi ile buluşmak/BELEDİYE BİNASI&BULUŞMA PLATOSU İST. KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ
147 Sara Rraja Fragments of NEOBO ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
148 Muhammet Mustafa Kabakcı INHIBITOR İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ
149 İrem Kaleci Integration Lab. -Basmane İZM. EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ
150 Muhammed Onur Öztürk Epik Pasaj YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
151 Zeynep Demirhan KANON TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ
152 Bilgehan Bölek Synvelope TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ
153 Melike Sena ERDEN Perşembe Pazarı Re-visired: A New Spirit ABDULLAH GÜL ÜNİVERSİTESİ
154 SAMET ARSLAN Performans Sanatları ve Etkinlik Merkezi KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ
156 Şule Gençler 402 MİMARI TASARIM VI BAHAR DÖNEMİ BİTİRME PROJESİ DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ
157 Zeynep Erkoç Cinematography Center ( Mansiyon ) YAŞAR ÜNİVERSİTESİ
158 SEVGİ SU SARIHAN Müzik Fabrikası TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ
159 Gizem Görgün An Experiment in Cosmopolitan Urban Space ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
160 ilayda naz ilhan KENT/EĞİTİM HASTANESİ TASARIMI ERCİYES ÜNİVERSİTESİ
161 ONUR POLAT CCAC - Cross Cultural Awareness Center İZM. EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ
162 Ertuğrul Erkan Şile/Üsküdar Caddesi Renovasyonu ve Yerel Yönetim Binası Tasarımı IŞIK ÜNİVERSİTESİ
163 Yasin Bal Trabzon Kent Kütüphanesi KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
164 ÇİSEM BOZBEK Art Center for Society's Sake BİLKENT ÜNİVERSİTESİ
167 Egehan Savgı Performative Urban Topography YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ